Ашық сабақ қазақ тілі
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Р.Махамбетова
Пән: қазақ тілі
Сынып: 10 «Б»
Сабақтың тақырыбы:Қ.Сәтбаев атындағы ғаламшар
Сабақтың мақсаты:
Қаныш Сәтбаевтың өмірі туралы қызықты мағлұматтармен танысу. Мәтінді түсініп оқу, оқылған мәтіннің негізгі ойын және өзіне қажетті мәліметті таңдап ала білу.
Күтілетін нәтиже:Мәтінмен жүйелі жұмыс істейді, керекті мәліметті таңдап алады, сөйлемдерді дұрыс құрастырады, сатылай кешенді талдау жасайды.
Стратегиялық іс-әрекеттер:Сыни тұрғысынан ойлау, АКТ, СКТ, топқа бөлу, диалог, миға шабуыл, ассоциация жасау, кері байланыс.
Негізгі идея:Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан ғылымына қосқан үлесі, оның ғылыми жолдары туралы түсініп, ұғынады. Қазақ тілінде сөйлеуге төселеді.
Ресурстар мен жабдықтар:оқулық, презентация, бейнемультфильм, постер, маркерлер, стикер, кесте.
Уа қыт өлшемі |
Жоспар мазмұны |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Ұйым- дас- тыру түр- лері |
Ресурс- тар |
Қолда- нылған модуль- дер |
|
3 мин
|
Кіріспе
Сыныпта психологиялық ахуал орнату.
|
Оқушыларды сыныпта қарсы алады, сәлемдеседі.
Оқушылармен қол ұстасып шаттық шеңберін құрып бір-біріне тілек айту керек екендігін түсіндіреді. |
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Оқушылар қол ұстасып шаттық шеңберін құрып, бір-біріне тілек айтады |
|
Тұсаукесер |
«Шаттық шеңбері» стратегия сы
|
|
6 мин |
«Көпір» Үй тапсырмасын тексеру |
Диалог орнату |
Оқушылар дайындаған тұсаукесерін қорғайды. «Қаныш Сәтбаев» |
Жеке дара |
тұсаукесер |
қорғау |
|
2 мин |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Мультибейнекө- рініс. 1-3слайдтар |
Оқушылар назарын сабаққа аударады.
Бейнекөрініс арқылы қандай өтілетін тақырыпты тапқызады. |
Оқушылар сабаққа дайын екендігін көрсетеді. Бейнекөрініс арқылы қандай өтілетін тақырыпты болжап айтады. |
|
«Миға шабуыл стратегия сы» (СТО)
АКТ
|
||
2 мин |
Топқа бөлу Стратегиясы |
«Ғалым» және «Ғылым» сөзі жазылған жапсырмаларды ұсынады |
Алған сөздердің түрлеріне қарай топқа бөлінеді. |
Топтық |
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдері |
||
5 мин |
БІЛУ. Негізгі бөлім Жаңа сабақ 1.Мәтінді оқыңдар, аударыңдар. 2.Сұрақтарға жауап беріңдер слайд № 4-слайд |
Оқулықпен жұмыс жасатады. |
Оқушылар мәтінді оқиды. |
Топтық |
Оқулық |
«Ойлан. Бірік. Бөліс» стратегия сы
|
|
8 мин |
ТҮСІНУ 1-топ. 2-тапсырма. Мәтінде кездесетін күрделі сөз тіркестерінің мағынасын түсіндіріңдер. 2-топ. 3-тапсырма. Мәтіннен алынған сөз тіркестерін аударыңдар. 5-слайд |
Школьникам бағыт – бағдар береді. |
Топта мәтінмен жұмыс. Берілген тапсырмаларды орындайды |
Топтық |
«Ой бөлісу» |
||
8 мин |
ҚОЛДАНУ 2 топ өз топ аттарына, яғни «Ғалым» «Ғылым» сөздеріне ассоциация құрып, әңгімелеу. 6-слайд |
Школьникам бағыт – бағдар береді. |
Әр топтан бірнеше оқушы шығып қорғайды. |
топтық |
жоба, стикерлер |
Ассоциа- ция құру (СТО) |
|
6 мин |
ТАЛДАУ Білімін қолдану, қалыптастыру 7-слайд |
Грамматикалық тапсырмалар орындауға сөздер береді |
Әр топтан 1 оқушы шығып берілген сөздерге морфологиялық СКТ жасайды. |
топтық |
СКТ (Н.Ораз- ақынова) |
||
4 мин |
БАҒАЛАУ. Рефлексия INSERT кестесімен жұмыс. Сабақты қорыту. Бағалау 15-слайд |
Стикер таратады (Жасыл, сары, қызыл түсті)
Бағалау парағын таратады |
Стикерге рефлексия жазып, кестеге жабыстырады. |
Жеке дара |
Кесте Бағалау парақ- шасы |
1) INSERT кестесі; Обратная связь «Бас бармақ» |
|
1 мин |
Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма беру 57-бет,4-тапсырма |
Суреттердің артына жазылған тапсырмаларын алады. |
Жеке дара |
Суреттер дің артындағы тапсырма лар жазылған |
«Кәдімгі керемет» әдісі |
|
Посмотреть онлайн файл: __.S__taev.-Ashy__-saba__-10b-prez.pdf